Magazynowanie energii

Przechowuj nadprodukowaną energię ze swoich instalacji OZE i wykorzystaj ją później.

Magazynuj nadwyżki energii

Magazynowanie energii pozwala użytkownikowi na gromadzenie energii, która została nadprodukowana.

Nadwyżki energii

Magazynowanie energii, to nic innego jak akumulator, który jest urządzeniem przekształcającym energię chemiczną zawartą w jego materiałach aktywnych bezpośrednio w energię elektryczną poprzez reakcję elektrochemiczną. Akumulatory stosowane w fotowoltaicznych systemach muszą być ładowalne.

Akumulatory kwasowo-ołowiowe są najbardziej rozpowszechnionym typem akumulatorów stosowanych w systemach PV, ze względu na ich szeroką dostępność w wielu rozmiarach, niski koszt i dobrze poznaną charakterystykę działania.

Optymalnym typem akumulatora dla systemu PV jest akumulator głębokiego cyklu (lub głębokiego rozładowania), który może być wielokrotnie opróżniany ze znacznej części energii i ponownie ładowany. Maksymalna głębokość rozładowania dla akumulatorów bezobsługowych (szczelnych) wynosi 30%.

Maksymalna głębokość rozładowania akumulatora jest miarą (w procentach) ilości energii, która może być usunięta z akumulatora podczas jednego cyklu, bez jego uszkodzenia. Baterie powinny być zazwyczaj umieszczone w odpornej na warunki atmosferyczne, niemetalowej obudowie, aby zapobiec korozji. 

Korzyści magazynowania energii z EcoEnergia

prąd w niższej cenie

przechowywanie nadwyżek

domowa elektrownia

Magazynowanie energii

Produkuj inteligentną energię i magazynuj ją na swoje potrzeby

Energia gromadzona jest w akumulatorach i bateriach, które nie wymagają zewnętrznego źródła zasilania. Falownik podaje napięcie do urządzeń domowych lub przemysłowych.

Wykorzystania nadwyżek

Nadwyżki wyprodukowanej energii wykorzystujesz, kiedy tylko potrzebujesz.

Obniżenie rachunków

Przechowaną energię wykorzystujesz, nie kupujesz jej od elektrownii.

Ekologiczność

Nie potrzebujesz zewnętrznych operatorów do wykorzystania energii.

Wypełnij formularz, a my przedstawimy Twojej firmie idealne rozwiązanie

Kontakt z EcoEnergia24

Formularz zgłoszeniowy nie jest zobowiązujący. Pozwoli on nam przygotować dla Twojej firmy odpowiednią ofertę, którą przedstawimy mailowo, telefonicznie lub na spotkaniu.